23948sdkhjf
Logga in eller skapa en prenumeration för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på RS & FastFood
Annons
Annons

Dags för åttonde Krogveckan

Snart är det årets längsta månad slut. För att göra upploppet lite lättare och början av februari lite läckrare erbjuder flera av landets restauranger extra prisvärda menyer under två veckor.
Annons

Det är åttonde gången som den egentligen två veckor långa Krogveckan genomförs. Gästerna kan avnjuta tvårättersmenyer för 200 eller 300 kronor. Förra lockade Krogveckan över 35 000 matgäster.

– Krogveckan har kommit att bli en folkfest för alla som älskar att gå på restaurang. Krogveckan är också ett tillfälle för många att få inspiration att hitta nya restauranger, säger Jonas Carlén, Commercial Director på Bookatable som arrangerar krogveckan.

Annons

Över 170 restauranger medverkar i krogveckan som pågår mellan den 29 januari och 14 februari runtom i Sverige.

Annons

Se mer på

www.bookatable.se/krogveckan

.

Annons
Annons
Annons
Annons Annons
BREAKING
{{ article.headline }}
0.031|instance-web02